Szentgyörgy-kincse Tacskók

Ezen az oldalon kizárólag a tacskókkal foglalkozom, saját kutyáim bemutatása mellett sokat megtudhatsz jellemükről, gondozásukról is. Én imádom őket,nagyon sok oldalú kutyák. Vadásznak, házat őriznek, játszanak,kirándulnak velünk. Velük öröm az élet!

Karomvágás:

A lábak és az ujjak elégtelen használata a karom szaruhártyájának túlnövéséhez vezet, ami már kölyköknél is előfordulhat. A hegyes, éles kölyökkarom megsértheti a bőrünket és rongálja a ruházatunkat. Az elhanyagolt hosszú köröm felnőttkorban könnyen beakadhat a lábtőrlő rácsába, köszöbvasalásba, leszakadhat vagy ujjízületi rándulás, esetleg szalagszakadás lesz a következménye.

A túlnőtt körmü állat ujjtengelye elferdül, járása fájdalmas lesz. Az el nem távolított farkasköröm vagy az elülső lábakon a belső oldalon található kis csökevényes karom szaruja egyáltalán nem kopik, így lehetőség van arra, hogy az állandó növekedés miatt belenő a bőrbe és állandó fájdalmat, sántaságot vált ki. Körömvgásra külön szerszámokat, köröcsípő fogókat árulnak, melyek közül az a típus a legjobb, amely guillotinszerűen működik, éles pengéje révén nem nyomjuk vele össze az egész karmot, és így nem is okozunk fájdalmat a karomvágáskor.

A karomvágáskor legyünk mérsékletesek, az elhanyagolt, hosszú karomnál ne keressük a radikális megoldást, mert a túlnőtt karomban az eleven részek is hosszabbak és könnyen előfordulhat,, hogy komolyan megsérthetjük a kutyánkat.  Inkább gyakrabban és kisebb méretű rövidítésekkel próbáljuk meg az eredeti, egészséges állapotot elérni. A karomvágásnál keletkező esetleges vérzés csíllapításának legeredményesebb módja, ha gáz felett felizzított vaspálcával vagy kötőtűvel egy pillanatra megégetjük a vérző körömcsonkot. A kutya csak minimális fájdalmat érez.

A farkasköröm eltávolítása:

A kutya elülső és hátulsó lábain is egyaránt 5 ujj van, amelyeknek számozása belülről kifelé történik. A hátulsó lábakon az első ujjak hiányozhatnak. Az első ujj, azaz a belső oldalon a szélső, mind az elülső, mind a hátulsó lábakon csökevényes, nem ér le a talajra a hátulsó lábakon, ahol farkaskörömnek hívják, akár hiányozhat is.

A farkasköröm csak a briardnál megkövetelt, amelynél fajtajelleg. Más kutyafajtánál az a kutya jár jól amely enélkül születik. Műtéti elávolítása indokolt, mert a rajta lévő karom túlnőhet, rendszeres rövidítéséről, különösen ha hosszú szőr veszi körül, elfeledkeznek, belenő a bőrbe, de ugrás, telepen való mozgás közben könnyen beleszakad, sérül, gyulladásba jön és sántaságot okoz. Pici kutyáknál 4-7 napos korban ajánlatos a farkaskörmöt eltávolítani. Ha eltávolításra később kerül sor , mindenéppen forduljunk vele állatorvoshoz, mert nehezen csillapítható vérzés jöhet létrea tökéletlenül végrehajtott eljárás során.

A kotorék fajtákon, terriereken és a TACSKÓKON is, széles körben elterjedt az elülső lábon található csökevényes első ujj néhány napos korban való eltávolítása.

A beavatkozáshoz egy finom, lapjára hajlított, tompa végű ollóra van szükségünk, amellyel könnyen be lehet nyúlni 1-2 mm-rel a bőr alá is, hogy az ujjnak ne csak a karmos végét, hanem kissé nagyobb részét is eltávolíthassuk. Ezután kenjük be fertőlenítő szerrel.  A farkasköröm eltávolítását egészségügyi szempontok is indokolják.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 79
Heti: 97
Havi: 784
Össz.: 431 908

Látogatottság növelés
Oldal: Karomvágás, és a farkasköröm eltávolítása
Szentgyörgy-kincse Tacskók - © 2008 - 2024 - szentgyorgy-kincsetacsko.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »